Kredyt i leasing samochodowy

analiza

W momencie, gdy Państwo podejmiecie decyzję, że samochód chcecie zakupić w kredycie bądź w leasingu, przekazujemy Wasz numer telefonu do odpowiedniego banku. Dedykowany dla Państwa opiekun pobierze  od Was podstawowe dane personalne. Na podstawie, tych danych analityk bankowy oszacuje Wasze możliwości kredytowe bądź leasingowe.


Wniosek

Następnym etapem jest złożenie wniosku przez bank w celu akceptacji kredytu lub leasingu. W momencie, gdy doradzca skompletuje wszystkie potrzebne dokumenty do wniosku, przekazuje go do końcowej analizy.

podpisanie umowy


Mamy pozytywną weryfikacje. Doradzca po uzyskaniu przez bank zgody na udzielenie kredytu bądź leasingu kontaktuje się z Państwem w celu podpisania umowy. Doradzcy bankowi są mobilni, więc podjadą w wyznaczone przez Państwa miejsce o wybranej godzinie by podpisać dokumenty. W tym samym dniu rejestrujecie Państwo samochód. Nasza firma może czynność rejestracji wykonać za Państwa. 

wydanie samochodu

Samochód zarejestrowany. Wszystko mamy gotowe, bank potwierdza gotowość wypłaty pieniędzy na konto naszej firmy a my wydajemy Państwu samochód.

Cała procedura w przypadku kredytu trwa między 1 a 3 dni, w przypadku leasingu około tygodnia.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

KREDYT SAMOCHODOWY

01 Jakie dokumenty potrzebne są do kredytu ?

Jeżeli klient pracuje na etacie:

Dane z dowodu osobistego, prawo jazdy, 3 ostatnie wyciągi z konta z wypłatą lub aktualne  zaświadczenie z zakładu pracy.

Jeżeli klient prowadzi działalność gospodarczą:

Dane z dowodu osobistego, prawo jazdy, księgę przychodów i rozchodów tzw. KPiR  za okres bierzący oraz za zeszły rok, PIT za zeszły rok.

 

02 Jaka będzie wysokość raty ?

Wysokość raty podajemy w momencie ustalenia szczegółów dotyczących ceny auta i rocznika oraz rodzaju dochodu klienta (etat, działaność gospodarcza)

03 Mam złą historię BIK, czy dostanę finansowanie ?

Nieznacznie pogorszona historia BIK nie przekreśla możliwości uzyskania finansowania, bank napewno spojrzy przychylnym okiem jeżli dokonamy pierwszej wpłaty lub znajdziemy współkredytobiorcę.

leasing

01 Jaki leasing wybrać finansowy, czy operacyjny ?

Na to pytanie najlepiej odpowie Państwa księgowa, która ma wgląd w Państwa finanse. Podstawowe różnice jednak to fakt, że przy leasingu operacyjnym najpierw ujmuję się w kosztach wartość opłaty wstępnej  a później księgujecie Państworatę miesięczną ratę leasingu. W leasingu operacyjnym leasingodawca, czyli bank dokonuje odpisów  amortyzacyjnych ponieważ jest właścicielem auta.

Leasing finansowy różni się tym od leasingu operacyjnego, że zakupione auto stanowi środek trwały leasingobiorcy i dokonujecie Państwo co miesięcznych odpisów amortyzacyjnych. Natomiast raty miesięczne nie stanowią kosztów uzyskania przychodów ponieważ kosztem są odpisy amortyzacyjne. W kosztach ujmujemy jedynie część odsetkową raty leasingowej jeżeli zostanie ona faktycznie opłacona.

02 Jaki rocznik auta można leasingować ?

Generalnie jest zasada, że leasingujemy auta do 10 lat wraz z wiekiem auta oraz okresem leasingu.

Np. samochód 3 letni możemy kupić w leasingu na 7 lat.

Od tej zasady są wyjątki, np. samochody ciężarowe, który wiek może być starszy niż 10 lat.

03 Jaka wpłata wstępna oraz wykup ?

Wpłata własna najczęściej to kwota od 5 % do 20 % wartości pojazdu, maksymalnie do 45 %

Wykup to najczęściej między 1 % do 5 % wartości pojazdu. Maksymalnie do 19 %